קידום אורגני בגוגל

Project Description

SEO – קידום אורגני בגוגל

קידום אתרים בגוגל

האם קידום אתרים בגוגל מת?

כאשר אנחנו מדברים על קידום אורגני בגוגל, אנחנו מדברים על הדבר הזה שמאפשר לנו להיכנס בתוצאות הראשוניות במנוע החיפוש (גוגל).

למעשה, אם אי פעם נכנסו לגוגל, הזנו מילת חיפוש וראינו מה עולה, הרי ששמנו לב שיש תוצאות שמופיעות בתחילת העמוד, ויש תוצאות שמופיעות בסופו – ויש תוצאות שהן בכלל בעמודים אחרים בתצוגה.

למעשה, ייתכן מאוד שבחרנו ספציפית בתוצאות הראשונות. מדוע עשינו זאת?

 1. זה קל ונגיש יותר, לבחור במה שנמצא מול העיניים, מאשר לגלול לתחתית העמוד ואף לחפש בעמודים אחרים (שטרם ידוע לנו מה נמצא בהם), עד שנגיע למשהו שנחשוב שהוא מתאים, בעוד שגם האפשרות הראשונה יכולה להיראות מתאימה
 2. התוצאות הראשונות נראות יותר רלוונטיות, “מהאחרונות”

מדוע זה כך, ואיך זה יכול להיות שהתוצאות הראשונות הן יותר רלוונטיות מהאחרונות, והאם זה צירוף מקרים?

זו שאלה מצוינת, ולמעשה חלק ממה שקובע את הדירוג של תוצאות חיפוש, המקום בו יופיעו אתרים על פני תוצאות החיפוש באלגוריתם של גוגל – הוא כמובן מידת הרלוונטיות של כל תוצאה עבור הגולש.

כך שאם אנחנו כותבים על דבר מה רלוונטי, משמעותי לגולש, הרי שגוגל יגלה זאת, ויקדם את המאמר. עכשיו, איך גוגל יודע לגלות שכתבנו על משהו רלוונטי לגולש, זה שהזין את מילות המפתח בחיפוש, טרם הוא בכלל מצא את האתר שלנו? 

גוגל יודע זאת, עקב מספר עקרונות וחוקים. בתמצית, אם אנחנו משתמשים במילים שהגולש מחפש, אפשר שגוגל יניח שהמידע שכתבנו, רלוונטי לגולש. לצורך העניין, אנחנו לא צריכים לכתוב מילה במילה, עבור מה שהגולש חיפש, אלא מספיק שנכתוב דברים שהם בערך באזור ובתחום המידע שהגולש חיפש.

לדוגמה, אם אנחנו כותבים על ארנבים, אפשר מאוד שהחיפוש יעלה גם עבור גולשים שמחפשים “שפנים”, כיוון שגוגל לומד (כנראה עם הזמן, או בשיטות מסוימות), שיש מילים מסוימות שיש להן משפחה, או קבוצת משמעות – או זו לפחות הבנתנו מהנושא.

על כן, באם אנחנו משתדלים לכתוב תכנים שאנחנו יודעים שאנשים מחפשים: 

 1. כי אנחנו יודעים מה הלקוחות והתלמידים שלנו רוצים לדעת
 2. כי אנחנו קשובים למה שהלקוחות והתלמידים שלנו מחפשים בגוגל

אנחנו יודעים ומבינים, שלגוגל יש סיבה גדולה יותר לקשר בין אותם חיפושים, לבין אותם מקורות מידע שכתבנו ויצרנו עבור אותם גולשים שחיפשו אותם. כך שזה מצב של WIN-WIN, אנחנו יוצרים תוכן מתאים, הגולשים מקבלים תוכן מתאים, גוגל מקבלת מידע שמתאים לגולשים, ואנחנו מקבלים חשיפה לגולשים שרוצים את מה שיש לנו להציע.

SEO – קידום אורגני בגוגל

אילו תוצאות חיפוש הן "אורגניות"?

SEO מייצג “אופטימיזציה למנועי חיפוש”. מדובר בשיטה הנועדה להגדיל את האיכות והכמות של תעבורת האתרים, כמו גם את החשיפה למותג שבהם, באמצעות תוצאות מנועי החיפוש שאינן בתשלום (המכונה גם “אורגני”).

למרות משמעותן של ראשי התיבות, SEO עוסק באותה מידה באנשים כמו במנועי חיפוש עצמם. זה מתקשר אל ההבנה של – מה אנשים מחפשים באינטרנט, את התשובות שהם מחפשים, את המילים שהם משתמשים וסוג התוכן שהם רוצים למצוא. ידיעת התשובות לשאלות אלו תאפשר לך להתחבר לאנשים המחפשים באינטרנט את הפתרונות שאתה מציע.

אם לדעת מה הקהל שלך רוצה זה צד אחד של מטבע ה- SEO, לספק אותו באופן שבו סורקי/זוחלי (CRAWLERS) מנועי חיפוש יכולים למצוא ולהבין – הוא השני. 

 

מנועי החיפוש הם מכונות מענה. הם סורקים מיליארדי פיסות תוכן ומעריכים אלפי גורמים כדי לקבוע איזה תוכן צפוי לענות על שאילתתך.

מנועי החיפוש עושים את כל זה על ידי גילוי וקטלוג של כל התוכן הזמין באינטרנט (דפי אינטרנט, קובצי PDF, תמונות, סרטונים וכו ‘) באמצעות תהליך המכונה “סריקה ואינדקס”, ואז מסדרים אותו לפי מידת התאמתו לשאילתה (למילת החיפוש שהוזנה למנוע החיפוש) בתהליך שאנו מכנים “דירוג”. 

אילו תוצאות חיפוש הן “אורגניות”?

כפי שאמרנו קודם, תוצאות חיפוש אורגניות הן אלו שמקבלים כמתוך קידום אתרים יעיל, ולא משולם (כלומר לא פרסום). בעבר, קל היה לזהות את אלה – המודעות סומנו בבירור ככאלה, מחד, והתוצאות שנותרו מאידך, קיבלו בדרך כלל צורה של “10 קישורים כחולים” המופיעים מתחתיהן. אך עם האופן שבו החיפוש השתנה, כיצד נוכל לזהות תוצאות אורגניות כיום?

 

כיום, דפי תוצאות של מנועי חיפוש – המכונים לעתים קרובות “SERPs” – מלאים בפורמטים של תוצאות פרסום דינמיות יותר, ואולי אף גם יותר אורגניות (המכונות “תכונות SERP”), ממה שאולי ראינו עד כה ובעבר.

אם ניקח, לצורך העניין, כמה דוגמאות של תכונות SERP – אז נדבר על הקטעים המומלצים (או תיבות תשובה), שהם מעין פונקציה שהתווספה לתוצאות החיפוש המופיעות בגוגל, לדוגמה. מעין תיבות שאנשים יכולים לגלות בהם שאלות, הקשורות למילת החיפוש שלהם. כמו קרוסלות תמונה, וכו’. 

תכונות חדשות SERP  יכולות להמשיך ולהופיע בעתיד, וסביר שמה שמניע את החדשנות כאן זה מה שאנשים מחפשים ואיך יהיה ניתן להנגיש להם את זה ביתר קלות.

לדוגמה, אם אתה מחפש “מזג האוויר בת ים,” תראה תחזית מזג אוויר לעיר בת ים, ישירות ב- SERP במקום קישור לאתר שעשוי להיות בעל התחזית הזו.

זה הכל לעכשיו, תודה על קריאתך.

PLANS TABLE

Pricing Plans

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed imperdiet libero id nisi euismod, sed porta est consectetur. Sed imperdiet libero id nisi euismod

Basic PlanLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed imperdiet libero id nisi.

 • 10GB Disk Space
 • 100GB Monthly Bandwith
 • 20 Email Accounts
 • Unlimited Subdomains
HIRE NOW

Advanced PlanLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed imperdiet libero id nisi.

 • 3GB Disk Space
 • 25GB Monthly Bandwith
 • 5 Email Accounts
 • Unlimited Subdomains
HIRE NOW

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "Not Found"]